Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989

Autor: Adam Dziurok, Marek Gałęzowski, Łukasz Kamiński, Filip Musiał 2010

Wiek XX należał do najtrudniejszych w dziejach państwa i narodu polskiego. Niełatwo ten okres opisać, tym bardziej w syntetycznym skrócie. Naszym zamierzeniem było przedstawienie najnowszej historii Polski takiej, jaka była...

 

Zapraszamy do zapoznania się z elektroniczną wersją książki „Od niepodległości do niepodległości”, wydanej po raz pierwszy w 2010 roku, która ukazała się dotychczas w nakładzie 150 000 egz. i cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zwłaszcza wśród maturzystów przygotowujących się do egzaminu z historii i nauczycieli. Publikacja została przeorganizowana na wzór portalu internetowego, jednak najistotniejszą zmianą jest wzbogacenie jej innymi materiałami IPN w taki sposób, że użytkownik poruszając się po przejrzystej strukturze książki łatwo odnajdzie interesujące go materiały dodatkowe, pochodzące m. in. z portalu edukacyjnego IPN pamięć.pl.

Przeorganizowana na wzór portalu internetowego książka została także wzbogacona fotografiami pochodzącymi z zasobu archiwalnego IPN i będzie na bieżąco uzupełniana o nowe publikacje IPN.

Wszystkie materiały są dostępne do ściągnięcia. Dodatkową, w porównaniu do wersji papierowej, funkcjonalnością są kategorie, grupujące materiały zewnętrzne w grupy tematyczne, rozbudowane kalendarium oraz biogramy.

Taka elektroniczna wersja książki będzie także olbrzymią pomocą dla uczniów, studentów i nauczycieli, pozwalającą w łatwy i intuicyjny sposób dotrzeć do opublikowanych przez IPN materiałów czy opracowań.

 

 

 

Publikacja w wersji drukowanej do nabycia w księgarni ipn.poczytaj.pl