Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

O Przystanku

Portal przystanekhistoria.pl podtrzymuje pamięć o ludziach i ich czynach, które w czasach niewoli przybliżały nas do odbudowy niepodległego Państwa Polskiego, a z wolności oraz godności ludzkiej czyniły wartość najwyższą.

Poprzez walkę z niemieckim i sowieckim totalitaryzmem, działalność w strukturach Państwa Podziemnego, antykomunistyczny opór społeczny i wielki zryw Solidarności, poprzez budowanie dojrzałego społeczeństwa czerpiącego z wielowiekowej spuścizny Rzeczpospolitej, i codzienny wysiłek zmierzający do rozwoju cywilizacyjnego naszego społeczeństwa, Polacy wnieśli w XX wieku wielki wkład w dorobek cywilizacji Zachodu. Pierwszym krokiem aby to dziedzictwo zostało docenione i ogólnie uznane, jest rozpowszechnianie wiedzy o historii Polski w XX wieku, z której naród, mimo ofiar, strat i szkód duchowych, ludzkich i materialnych, wyszedł zwycięsko.

Artykuły i przedsięwzięcia pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, źródła historyczne i inicjatywy redakcji Przystanku, publikowane i opisywane na Portalu, wraz z zaangażowaniem Czytelników, będą nas do tego celu przybliżać. Zatrzymując się na Przystanku Historia warto się w tę niepowtarzalną wiedzę zaopatrzyć.