Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Krzyk szarego człowieka. Ryszard Siwiec 1909–1968

2015

 

Projekt multimedialny „Krzyk szarego człowieka. Ryszard Siwiec 1909–1968”, przygotowany przez pracowników rzeszowskiego oddziału IPN, zainspirowany został wystawą poświęconą Ryszardowi Siwcowi, którą rzeszowski oddział IPN przygotował, aby przypomnieć o 40. rocznicy dokonania przez niego aktu samospalenia na Stadionie X-lecia w Warszawie w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.

Patronat nad projektem objął Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce Jan Sechter. W skład projektu wchodzą: strona internetowa poświęcona Ryszardowi Siwcowi, e-book przeznaczony na urządzenia iPad® (edycja polska i angielska), dostępny nieodpłatnie w księgarni iBookstore , a także płyta z zawartością polskiej edycji serwisu internetowego, przeznaczona dla placówek oświatowych. Autorami tekstów są Jakub Izdebski oraz dr Marcin Krzanicki z OBEP IPN w Rzeszowie. Recenzentami – dr Peter Blažek oraz dr Łukasz Kamiński.

Autorzy projektu wyrażają nadzieje, że dzięki elektronicznej formie opowieść o Ryszardzie Siwcu dotrze do szerszego grona odbiorców, a o jej bohaterze będą pamiętać nie tylko Polacy, ale też Czesi i przedstawiciele innych narodów.

 

   

                     (PL)                                                      (GB)