Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Specjalny dodatek IPN o Akcji „Burza”

2014

Wkładka historyczna, przygotowana przez nas wspólnie z Polskapresse, ukazała się w 2014 roku, w przeddzień otwarcia wystawy IPN „Polska Walcząca" na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodatek o Akcji „Burza" można było znaleźć 28 lipca 2014 roku w następujących dziennikach: „Echo Dnia", „Gazeta Lubuska", „Gazeta Pomorska", „Gazeta Współczesna", „Głos Dziennik Pomorza", „Nowa Trybuna Opolska", „Nowiny", „Polska Dziennik Bałtycki", „Polska Dziennik Łódzki", „Polska Dziennik Zachodni", „Polska Gazeta Krakowska", „Polska Gazeta Wrocławska", „Polska Głos Wielkopolski", „Polska Kurier Lubelski", „Polska Metropolia Warszawska".

Autorami zamieszczonych tam tekstów są historycy z IPN: Marek Gałęzowski i Paweł Rokicki (BEP Centrala),  Kazimierz Krajewski (OBEP Warszawa) i Tomasz Toborek (OBEP Łódź). Piszą o sensie politycznym Akcji „Burza" i jej przebiegu zarówno na Kresach Wschodnich, jak i w Generalnym Gubernatorstwie, a także o wystawie „Polska Walcząca", którą można będzie zobaczyć nie tylko w Warszawie, lecz i w wielu innych polskich miastach.

 

 

 

Pobierz