Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

2020

Miesięcznik "Polska Zbrojna", z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, przygotował specjalne wydanie - tzw. jednodniówkę.

 

Polska armia pozostaje najważniejszym gwarantem naszego bezpieczeństwa. Jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych pragnę zapewnić, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby była ona nadal modernizowana, aby była realizowana nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego, a służba i praca w Wojsku Polskim były należycie doceniane i wynagradzane.
Sprawy polskiej armii i bezpieczeństwa Polski zawsze będą moim priorytetem. Będę też wspierał wszelkie działania służące podniesieniu sprawności i gotowości Sił Zbrojnych RP.

Słowa wdzięczności kieruję do rodzin i bliskich żołnierzy. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielają Państwo na co dzień tym, którzy wybrali tę zaszczytną służbę. Pozdrawiam żołnierzy armii sojuszniczych, którzy przebywają w naszym kraju. Polska z wdzięcznością przyjmuje Waszą solidarność i gotowość do wypełniania zobowiązań. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób związani są z armią, życzę radosnego świętowania. Jesteśmy dziś dumni z naszych żołnierzy tak, jak jesteśmy dumni z tradycji polskiego oręża.

Niech żyje Wojsko Polskie! Niech żyje Polska!

 


fragment przesłania prezydenta RP 
skierowanego do żołnierzy i weteranów 
z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 
i Święta Wojska Polskiego


 

 

 

Pobierz