Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Jak wyglądała walka aparatu represji PRL ze środowiskami antykomunistycznymi w latach osiemdziesiątych XX w.? Jak funkcjonowało Biuro Studiów SB MSW? Czy wszystkie akta tego Biura bezpieki zostały zniszczone?

W jaki sposób dokonywano reformy SB zleconej przez Czesława Kiszczaka? Co się stało z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa w 1990 i jak wyglądał proces ich weryfikacji?

Czym zajmował się Departament I MSW PRL? Czy był, jak twierdzą byli funkcjonariusze, sprawny i apolityczny? Czy w ogóle był instytucją polską, czy tylko elementem wywiadu Układu Warszawskiego? Kto przejął jego obowiązki? Jaką rolę odegrał w tym procesie były szef UOP?

Jak wyglądał proces transformacji PRL w III RP? Czym był postkomunizm w Polsce po roku 1989? Kim byli główni aktorzy transformacji na scenie politycznej? Czy nadal kształtują polską scenę polityczną?

Czym Grupy Oporu „Solidarni” różniły się od innych struktur opozycyjnych? Ile wiedziała o nich Służba Bezpieczeństwa? Co wydarzyło się w Magdalence w 1986 r.?

Polski wywiad vs. sowiecki wywiad wojskowy GRU

Wpływ komunistycznej agentury na współczesne życie Polski

„Sukcesy komunistycznego wywiadu naukowo - technicznego"

Jak wyglądał scenariusz III Wojny Światowej? Jakie zadania postawiono wojskom Układu Warszawskiego? Jak miał wyglądać atak jądrowy na Polskę?

Czym były Wojska Ochrony Pogranicza w PRL? Jakie zadania realizował zwiad tych Wojsk? Jaką pozycję zajmował w ramach służb specjalnych PRL?

Agencja Wywiadu: służba niepodległej RP czy kontynuacja Służby Bezpieczeństwa?

Rząd Olszewskiego: dekomunizacja Polski - tzw. lista Macierewicza - kulisy odwołania rządu

2 3 4 następna >