Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Jaki był polski wkład w rozwój gospodarki Syberii? Jak zesłańcy wykorzystali swoje położenie do prowadzenia badań naukowych? Czym zyskali szacunek lokalnych społeczności?

Kto zasłynął w USA jako twórca doskonałych fortyfikacji? Jaki pistolet był dumą polskiego przemysłu zbrojeniowego? Co światowa technika wojskowa zawdzięcza Polakom?

Gdzie urodzili się Helena Rubinstein i Max Factor – twórcy kosmetycznych imperiów? W jaki sposób Antoni Cierplikowski został „królem fryzjerów i fryzjerem królów”? Jak wyglądał świat mody w II Rzeczypospolitej?

Kogo nazywamy „polskim Noblem”? Jakie aparaty naukowe wynaleźli nasi rodacy? Gdzie można oglądać konstrukcje zaprojektowane przez polskich inżynierów?

Kto odkrył witaminy i ich znaczenie dla zdrowia? W jaki sposób prof. Rudolf Weigel uratował tysiące ludzi? Kogo nazywamy „polskim Pasteurem”?

Gdzie powstała pierwsza na świecie rafineria ropy naftowej? Jak polski wynalazek ocalił życie króla Hiszpanii? Czym zajmował się prof. Antoni Xieżopolski?

Jaką nauką oprócz astronomii zajmował się Mikołaj Kopernik? Czym w świecie nauki wsławił się Ignacy Mościcki? Jaką umowę zawarły Maria i Bronisława Skłodowskie?

Dlaczego Bronisław Piłsudski zaczął badać język i kulturę Ajnów? Kto napisał pierwszy w Europie traktat o Dalekim Wschodzie? Czyim imieniem nazwano kilkadziesiąt...?

Gdzie pracowała pierwsza polska lekarka i czy Marks z Leninem coś wnieśli do rozwoju chemii

Jaki był wkład naszego kraju w rozwój światowej nauki i techniki? Dlaczego tak mało wiemy o wybitnych polskich uczonych? Jakie polskie odkrycia i wynalazki towarzyszą nam do dzisiaj?