Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Książki i filmy losach szpiegów i agentów cieszą się dużą popularnością. Jednak na ile przedstawiony w nich obraz uznać można za prawdziwy? Czy Polki angażowały się w działania wywiadu oraz w konspirację? Co tak naprawdę wiemy o Krystynie Skarbek?

Kto nie zna Józefa Piłsudskiego, czy Jędrzeja Moraczewskiego? Jednak czy tak samo dużo wiemy o Aleksandrze Piłsudskiej, czy Zofii Moraczewskiej? Przecież nie były jedynie żonami swoich mężów, a czynnie angażowały się w walkę o niepodległość i późniejszą budowę Polski.

Helena Willman-Grabowska, Maria Antonina Czaplicka oraz Zofia Kielan-Jaworowska - wybitne Polki legitymujące się unikatowymi osiągnięciami i ciekawymi biogramami, które nie są znane szerszej publiczności.

W II RP Polki angażowały się w budowę państwa na wiele sposobów - zarówno politycznie, gdy w końcu uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze, ale również dbając o rozwój oświaty i poprawę jakości życia.

W jaki sposób w prasa przedstawiała znane polki XX wieku? Jakie role im przydzielano? Jak wyobrażano sobie kobiety sukcesu? Czy w zależności od dziedziny naukowej ich przedstawienie oraz postrzeganie się zmieniało?

Badania nad historią kobiet stają się coraz bardziej popularne, ale jednocześnie często niedoceniane i w dalszym ciągu nastręczająca wiele trudności oraz wywołują emocje. Jakie tematy w dalszym ciągu wymagają opracowania?

Polki innowatorki – Maria Skłodowska-Curie i inne wyjątkowe kobiety, które przyczyniły się do rozwoju wielu gałęzi nauki były bohaterkami odcinka podsumowującego cykl „Jak Polki zadziwiały świat”

Okres II RP to czas odbudowy po ponad wieku nieobecności na mapach. Polki zaangażowały się w ten proces na wiele sposobów - zarówno politycznie, ale również dbając o rozwój oświaty i poprawę jakości życia

Polki walczyły o niepodległość w okresie rozbiorów, podczas II wojny światowej, i w czasie komunizmu angażując się w walkę na różne sposoby. Niektóre pomagając, inne walcząc z bronią w ręku

2 następna >