Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Jak rozwijał się nacjonalizm ukraiński? Jaki wpływ miała na niego niemiecka okupacja Kresów wschodnich II RP? Jakie były główne postulaty jego ideologów? Czy można było uniknąć ludobójstwa na Polakach, którego kulminacja dokonywała się od 1943 r.?

Jakie grupy zamieszkują terytorium Rosji? Czy Syberia jest Heartlandem (jądro Wyspy Świata) tak, jak twierdził Halford John Mackinder? Czy Rosja jest imperium? A może kolosem na glinianych nogach? Na czym polega specyfika tego kraju?

Czy Zachód i sami Polacy rozumieją specyfikę Rosji i jej rządy? Na czym polega system rządów w Rosji? Czy jej obecna władza, reprezentowana przez Putina i jego otoczenie, to rządy kleptokratów czy ludzi świadomych „schodzącego” rosyjskiego imperium? Dlaczego prezydent Federacji Rosyjskiej zdecydował się na kolejną inwazję na Ukrainę 24 lutego 2022 r.?

Zagrani na śmierć

Józef Mackiewicz wciąż pisze

Polska polityka wschodnia 1939-1991

Polska polityka wschodnia 1918-1939

Jakim człowiekiem był Edward Gierek? Jak historycy oceniają politykę i skutki decyzji podjętych przez niego? Dlaczego wiele osób wciąż wspomina dekadę Gierka z nostalgią?

Na czym opierała się pozycja Rakowskiego w redakcji „Polityki”? Czy jako dziennikarz wpływał na działania władz PRL? Jakie znaczenie dla jego kariery miał Październik '56?

2 3 4 następna >