Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Witold Babiński (1897-1950) - aktywny uczestnik wojny polsko – bolszewickiej, kapitan artylerii, dr nauk rolniczych, ekspert przemysłu drzewnego, w okresie II WŚ dzielny adiutant gen. Kazimierza Sosnkowskiego, stojący u jego boku do śmierci generała.

Postać o wielu twarzach, często ze sobą niewspółgrających. Chuligan, przemytnik, człowieka kresowego półświatka. Nieprzejednany antykomunista i współpracownik wywiadu II RP.

Jan Mosdorf był głównym autorem własnej, mocno kontrowersyjnej autobiografii. Jednocześnie człowiekiem, który nie zawsze dostrzegał granicę między własnym jestestwem a resztą świata.

Dlaczego ks. kard. August Hlond w zasadzie nie istnieje w zbiorowej świadomości Polaków? Jakie były jego główne zasługi dla Kościoła w Polsce i Kościoła powszechnego? Jakie były jego główne dokonania?

Kim był Franciszek Szlachcic i jak udało się wypełnić „białe plamy” w jego życiorysie? W jaki sposób budował swoją karierę w aparacie partyjnym? Czy był człowiekiem służb w aparacie władzy?

Kazimierz Sosnkowski. Służył Polsce przez ponad sześćdziesiąt lat, często na bardzo eksponowanych stanowiskach, w czasach przełomowych dla Polski. Niestety, prawdziwa rola, którą w dziejach ojczyzny odegrał Kazimierz Sosnkowski wciąż wymaga przypominania i upowszechniania.

Wojciech Korfanty. Jeden z ojców niepodległej Polski. Jest trwałą częścią historii Górnego Śląska i całej Polski. O niuansach jego biografii opowiadają redaktorzy jego wystąpień na posiedzeniach Sejmu Śląskiego i współautorzy albumu biograficznego.

Kim Józef Światło był w układzie i hierarchii Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego? Co sprawiło, że to on aresztował Władysława Gomułkę? Dlaczego zbiegł? Kiedy i gdzie tak naprawdę umarł?

Kim był jeden z najwybitniejszych polskich urbanistów? Czym wyróżniała się polska szkoła architektury? Jak przedwojenni architekci włączyli się w odbudowę Polski po II Wojnie Światowej? Kim byli jej najwybitniejsi przedstawiciele?

2 następna >