Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Po 22 lutego 2022 roku, czyli zbrojnym ataku przez Federację Rosyjską na Ukrainę zmienił się kontekst dyskusji na temat Rosji w Polsce i na całym Zachodzie.

Ruch „księży-patriotów” prowadził współpracę z władzami komunistycznymi, głośno krytykując prymasa Wyszyńskiego, któremu zarzucano postawę niepatriotyczną i działania antypaństwowe.

Na pięciotomową edycję dzieł wybranych Wincentego Witosa składają się wspomnienia, w tym te spisywane na przymusowej emigracji w Czechosłowacji, publicystyka oraz przemówienia przywódcy polskich ludowców.

Izrael i jego sąsiedzi. Gościem Rafała Dudkiewicza jest Paweł Rakowski - bloger i autor tekstów oraz reportaży o tematyce bliskowschodniej, kresowej oraz o przemianach współczesnego świata.

FBI jest jedną z najstarszych amerykańskich instytucji, która zajmuje się ściganiem szpiegów, rozpracowywaniem potencjalnych zagrożeń dla państwa i jego sojuszników, nie była też wolna od swoich afer, zdrad i wpadek.

Konstytucja PRL-u, jako ustawa zasadnicza zaczęła obowiązywać dopiero od 1952 roku, ale jak powstawało wcześniejsze prawo Polski Ludowej, tutaj są ciągle liczne znaki zapytania.

II wojna światowa zmieniła geografię stosunków międzyludzkich, a wojna i rzeczywistość PRL zmusiły wielu Polaków do pozostania poza krajem. Dowiedz się jak wyglądało życie codzienne, obyczaje, praca i pasje lokalnego środowiska emigracji niepodległościowej.

Ambasadorowie PRL-owscy Zdzisław Rurarz i Romuald Spasowski, po wprowadzeniu stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego opuścili swoje placówki - Rurarz w Japonii, Spasowski w USA.

Książka pt.: "Człowiek, państwo, wojna", której autorem jest prof. Kenneth N. Waltz to klasyka lektur na temat stosunków międzynarodowych. Opisano w niej arkana tego, co składa się na życie społeczne i jest wynikiem przyjęcia konkretnej koncepcji natury ludzkiej

2 3 4 5 17 następna > dalej o 5 >>