Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Jak doszło do podpisania układu między III Rzeszą a Związkiem Sowieckim? Dlaczego sojusznicy nie ostrzegli polskiego rządu, choć znali treść tajnego protokołu? Czy wojna obronna mogła trwać dłużej?

Czy w 1939 r. II Rzeczpospolita była przygotowana do wojny? Co wiedziano o planach III Rzeszy i ZSRS? Jak uzbrojone i wyszkolone było polskie wojsko? Czy wobec zagrożenia należało prowadzić inną politykę zagraniczną?

Na czym polegała koncepcja Międzymorza? Czy mogła zmienić układ sił w Europie? Jak do idei współpracy z Polską odnosiły się pozostałe kraje naszego regionu?

Jaki obraz Polski kreowała ideologia nazistowskich Niemiec? Jak Joseph Goebbels – „mistrz propagandy” – sterował medialnym przekazem? Czy stereotyp Polaka w okresie III Rzeszy był inny niż w Republice Weimarskiej?

Dlaczego II Rzeczpospolita dążyła do paktu z Francją? Czy oba państwa tak samo interpretowały zapisy umowy? Jakie były alternatywy dla sojuszu polsko-francuskiego?

Jaki wpływ na brytyjskie ustępstwa miało doświadczenie I wojny światowej? Co spowodowało zmianę polityki wobec hitlerowskich Niemiec? Czy II wojna światowa mogła się skończyć wcześniej?

Jak w okresie międzywojennym wyglądały oficjalne i nieoficjalne kontakty Polski i ZSRS? Czy można było nie dopuścić do paktu Ribbentrop-Mołotow?

Czy polsko-niemiecki sojusz przeciwko ZSRS był możliwy? Czy II Rzeczypospolita Polska mogła być równorzędnym partnerem dla Niemiec? Na ile pakt Ribbentrop-Beck był prawdopodobny?

Po zakończeniu I wojny światowej wielu polityków i działaczy społecznych wyrażało nadzieję, że ludzkość nigdy już nie doświadczy tak straszliwego konfliktu. Jak zatem doszło do wybuchu kolejnej wojny światowej, która przyniosła miliony ofiar?