Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Kiedy mocarstwa zachodnie wycofały poparcie dla władz Polski na uchodźstwie? Dlaczego nie reagowały na zbrodnie sowieckich „wyzwolicieli”? Czy Stanisław Mikołajczyk wierzył, że wybory będą wolne i uczciwe?

Jak sytuacja na froncie wpływała na działania dyplomatyczne polskich władz? Czy los naszego kraju został przesądzony już na konferencji w Teheranie? Jak na postanowienia „wielkiej trójki” zareagowali politycy Rządu RP na uchodźstwie?

Jak rządy państw Europy Środkowo-Wschodniej szukały porozumienia w latach II wojny światowej? Które kraje miały wchodzić w skład federacji? Czy te koncepcje miały szansę realizacji? Co o planach myślały różne kręgi polityczne?

Jak zmieniała się polityka zagraniczna USA w trakcie II wojny światowej? Czym była Karta Atlantycka? Czy prezydent Roosevelt uważał Stalina za wiarygodnego partnera Zachodu?

Kto odkrył masowe groby polskich oficerów w Katyniu? Jak wykorzystała to niemiecka propaganda? Czy sojusznicy Polski wierzyli w sowieckie kłamstwa?

Dlaczego Sikorski podpisał porozumienie z sowietami? Jak tworzyła się armia Andersa i dlaczego ewakuowano ją z ZSRS? Kiedy odkryto masowe groby polskich oficerów?

Co stało się z odbudowaną polską armią po klęsce Francji? Dlaczego odwołano ze stanowiska gen. Sikorskiego? Jakie polskie oddziały walczyły w Bitwie o Wielką Brytanię?

Co było prawną podstawą funkcjonowania władz RP na uchodźstwie? Jakie partie utworzyły koalicję rządową? Czego dotyczyła umowa paryska?

Czy po uderzeniu Niemiec na Polskę państwo polskie przestało istnieć? Jak na niemiecką i sowiecką agresję zareagowali nasi sojusznicy? Jak przebiegała ewakuacja władz, wojska i rezerw złota do Francji?