Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

„Straże Pożarne w walce o granice w latach 1919-1920”

Strona znajduje się w archiwum.

18
Lutego
wtorek
11:00
Nowy Tomyśl
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu
os. Północ 37a (Aula)
wielkopolskie
Więcej wydarzeń

 

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, WSPiA im. Mieszka I w Poznaniu – Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu oraz ZS nr 2 im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Tomyślu, Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach zapraszają na konferencję naukową „Straże Pożarne w walce o granice w latach 1919-1920”.

Konferencja wpisuje się w ramy obchodów 101. rocznicy wyzwolenia przez powstańców Nowego Tomyśla organizowane przez WSPiA – Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu.

Program:

- rozpoczęcie konferencji: dr hab Rafał Reczek, dyrektor IPN Oddział w Poznaniu

  • - mgr Dariusz Faleck, naczelnik Wydziału Naukowo-Oświatowego „Udział strażaków w powstaniach śląskich i plebiscycie oraz w wydarzeniach na Pomorzu Wiślanym, Warmii i Mazurach w 1919 roku”
  • - dr Paweł Karol Gąsiorczyk, naczelnik Wydziału Dokumentacji Zbiorów w CMP „Strażacy byłego zaboru austriackiego w walce o ustalenie granic Polski w 1919 roku”
  • - mgr Danuta Janakiewicz-Oleksy, pracownik Wydziału Dokumentacji Zbiorów w CMP „Reakcje polskiego ruchu strażackiego na wydarzenia z wojny polsko-bolszewickiej oraz obrony kresów wschodnich”
  • - mgr Hubert Koler, naczelnik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach „Wielkopolskie pożarnictwo w latach 1919-1920”
  • - dr Zdzisław Kościański, przewodniczący Komisji Historycznej ZG TPPW 1918-1919 „Nowotomyślanie w walkach o granice w latach 1919-1920”

 

Cofnij się