Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Wirtualna podróż z dorobkiem naukowym IPN: artykuły, książki, filmy i nagrania dostępne od ręki, po kliknięciu w ekran telefonu lub komputera

19-11-2019
Instytut Pamięci Narodowej przygotował popularno – naukowy serwis internetowy, prezentujący w atrakcyjnej i przejrzystej formule ustalenia historyczne Pracowników IPN oraz osób współpracujących z Instytutem. Jest to kontynuacja prowadzonej przez Instytut od kilku lat misji popularyzacji historii prowadzonej za pośrednictwem Internetu.

 

Dzisiaj, w dobie powszechnego korzystania z Internetu, w szczególności na urządzeniach mobilnych odpowiadamy na potrzeby wszystkich tych, którzy interesują się historią Polski w XX wieku, oddając w ich ręce portal Przystanekhistoria.pl

Nazwa portalu nawiązuje do wykreowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i funkcjonującej od kilku lat marki Przystanek Historia – stacjonarnego centrum edukacyjnego działającego najpierw w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej 21/25, a potem również w innych miastach, w kraju i za granicą. Rozwijając naszą działalność popularyzatorską o obszar cyfrowy, postanowiliśmy poprzez nazwę serwisu internetowego nawiązać do wcześniej prowadzonej aktywności.

Pod nazwą Przystanek Historia realizowane są także audycje radiowe i programy telewizyjne, we współpracy z Polskim Radiem i TVP Historia. Kolejne odcinki obu serii będą publikowane w naszym serwisie internetowym.

Logo portalu nawiązuje do trzech postaci symbolizujących walkę o odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. – Józef Piłsudski, walkę z dwoma totalitaryzmami w okresie II wojny światowej – Mały Powstaniec oraz walkę z komunistyczną dyktaturą po 1945 r. – Anna Walentynowicz.

 

dr Rafał Leśkiewicz
Redaktor naczelny
Portalu przystanekhistoria.pl