Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Dotknij historii Polski XX wieku klikając w portal Przystanekhistoria.pl. Wirtualna przygoda historyczna, która się nie kończy. Czyli jak korzystać z portalu?

19-11-2019
W portalu publikujemy artykuły historyczne, materiały audio i video oraz cyfrowe wersje publikacji. Dodatkowo, przekaz uzupełniamy kalendarium historycznym w postaci kartki z kalendarza.

Szanowni Państwo!

W zakładce TEKSTY prezentowane są artykuły historyczne dotyczące najnowszej historii Polski.

W kolejnej zakładce - TEMATY prezentowany są wyodrębnione bloki tematyczne grupujące, zgodnie z danym zakresem rzeczowym, wydarzeniem historycznym bądź nazwiskiem całą zawartość cyfrową znajdującą się w Portalu (artykuły, publikacje cyfrowe, filmy).

Na stronie głównej znajduje się także OŚ CZASU, porządkująca prezentację historii Polski w XX wieku. W każdym z podokresów Użytkownik znajdzie szereg materiałów i opracowań dotyczących tego konkretnego okresu.

W zakładce WYDARZENIA prezentowane są zapowiedzi wydarzeń organizowanych przez IPN, odbywających się w Polsce lub za granicą wraz z opisem,

W zakładce BIBLIOTEKA CYFROWA znajdują się wydawnictwa IPN w formie cyfrowej.

W zakładce AUDIO/VIDEO znajdują się materiały filmowe z kanałów You Tube IPN oraz pliki audio np. radiowe audycje historyczne.

Zakładka KSIEGARNIA przenosi na stronę księgarni internetowej w której można zakupić publikacje wydane przez IPN.

Zakładka WIĘCEJ odwołuje się do: AKTUALNOŚCI, AUTORÓW, kilku słów O NAS, czyli o Redakcji Portalu, dalej, na podstronie KONTAKT odnajdziemy informacje teleadresowe Redakcji jak również innych naszych stacjonarnych placówek funkcjonujących pod nazwą Przystanek Historia. Z kolei w ENGLISH CONTENT Użytkownicy Portalu znajdą szereg interesujących artykułów przetłumaczonych na język angielski.

dr Rafał Leśkiewicz
Redaktor naczelny
portalu przystanekhistoria.pl