Proszę czekać,
trwa ładowanie strony...

Promocja „Encyklopedii Solidarności” t. 3

Strona znajduje się w archiwum.

13
Grudnia
piątek
12:00
Siedziba Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu
Plac Solidarności 1/3/5
dolnośląskie
Więcej wydarzeń

 

Projekt dokumentacyjny, realizowany od roku 2008 przez Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie „Pokolenie” w Katowicach. Encyklopedia wydawana jest w systemie holenderskim (każdy tom od A do Z). Pierwszy tom ukazał się w roku 2010, drugi w 2012, trzeci w 2019. 

„Encyklopedia Solidarności” to największe kompendium wiedzy na temat działalności opozycji w PRL w latach 1976–1989, ma na celu możliwie wszechstronne przedstawienie ludzi, struktur organizacyjnych, wydawnictw oraz wydarzeń towarzyszących genezie i działalności tego wielkiego ruchu społecznego, aż do chwili załamania się dyktatury komunistycznej w 1989 r. Hasła i biogramy, przygotowane przez dziesiątki autorów, współpracujących z koordynatorami w oddziałach IPN, trafiają do redakcji naukowej „Encyklopedii Solidarności”. Trzeci tom, zawierający 1519 biogramów i haseł rzeczowych (opracowanych przez ponad 230 autorów) przygotowała redakcja naukowa w składzie: dr Grzegorz Waligóra (redaktor naczelny), dr Kamil Dworaczek (sekretarz), Leszek Próchniak, Łukasz Sołtysik (zastępca redaktora naczelnego) i dr Marcin Zwolski.

O projekcie badawczym „Encyklopedia Solidarności” i jego publikacjach opowiedzą wrocławscy redaktorzy naukowi tomu 3 „Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1987–1989”: dr Grzegorz Waligóra (redaktor naczelny), Łukasz Sołtysik (zastępca redaktora naczelnego) i dr Kamil Dworaczek (sekretarz) oraz pomysłodawcy i inicjatorzy projektu „Encyklopedia Solidarności” Adam Borowski (Wydawnictwo Volumen) i Przemysław Miśkiewicz (Stowarzyszenie „Pokolenie” w Katowicach).

 

Cofnij się