Bohaterowie walki o niepodległość, którzy po zajęciu Polski przez Armię Czerwoną zostali ofiarami komunistycznych zbrodni. Fieldorf, Pilecki i inni – czy po wojnie musieli zginąć?
Autor: Filip Musiał, Joanna Żelazko, Michał Gruszczyński, Paweł Sztama
Audio/Video
Czym wsławił się gen. Antoni Longin Baranowski? Dlaczego płk Ignacy Bukowski związał się z komunistycznym wywiadem? Kim był w Chinach płk Florian Siwicki?
Autor: Daniel Koreś, Paweł Sztama, Bartosz Kapuściak
Audio/Video
Dowiedz się o Polkach, które zapisały się na kartach historii polskiego sportu, o pierwszych medalistkach, olimpijkach i rekordzistkach
Autor: Karolina Wanda Olszowska, Paweł Sztama, Krzysztof Szujecki, Anna Sulińska, Urszula Kielan
Jak wyglądała młodość Andrzeja Strejlaua? Co przerwało jego karierę piłkarską i dlaczego został trenerem? Jak rozpoczął współpracę z Kazimierzem Górskim? Jak wyglądały kulisy polskiej kadry lat 1972-1976?
Autor: Paweł Sztama, Andrzej Strejlau
Audio/Video
Józef Różański – funkcjonariusz komunistycznej bezpieki
Autor: Rafał Dudkiewicz, Paweł Sztama
Audio/Video
Kiedy polscy alpiniści po raz pierwszy pojechali zdobywać himalajskie ośmiotysięczniki? Jak wyglądała organizacja wypraw wysokogórskich w PRL? Czy alpinistami interesowała się SB? Co robiono w bazie, pod najwyższymi szczytami świata, gdy pogoda nie pozwoliła się wspinać?
Autor: Paweł Sztama, Andrzej Paczkowski, Leszek Cichy
Audio/Video
Kim byli poznańscy kapepowcy? W jaki sposób kreowano kult KPP?
Autor: Antoni Dudek, Paweł Sztama, Przemysław Waingertner, Marcin Jurek
Audio/Video
Kim byli sportowcy II Rzeczpospolitej? Jak walczyli w czasie II wojny światowej? Czy wiesz, że Bronisław Czech był także artystą?
Autor: Paweł Sztama
Audio/Video
Kim były dwie najbardziej znane kobiety z okresu Polski ludowej? Jak wyglądała rola i miejsce kobiet w partii? Czy były inne równie zawrotne kobiece kariery w okresie PRL? Jak wyglądała ich pozycja na tle sytuacji reszty Polek?
Autor: Karolina Wanda Olszowska, Piotr Lipiński, Michał Przeperski, Paweł Sztama
Audio/Video
Kobieta-zbrodniarz z MBP
Autor: Rafał Dudkiewicz, Paweł Sztama
Audio/Video
Kontrwywiadowcze zabezpieczenie obiektów specjalnych w PRL (na przykładzie kopalni uranu). Wydział II (ds. szczególnej wagi) Departamentu Śledczego MBP wobec polskiego wywiadu emigracyjnego w latach 1945–1954
Autor: Robert Klementowski, Paweł Sztama, Bartosz Kapuściak
Audio/Video
Kto sfałszował referendum ludowe w czerwcu 1946 r.?
Autor: Paweł Sztama
Audio/Video
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 r., odbyły się tuż po upadku Związku Sowieckiego. Uczestniczyło w nich ponad 200 reprezentantów Polski, występujących z białym orłem w koronie na piersi
Autor: Paweł Sztama, Jerzy Brzęczek, Tomasz Jagodziński
Audio/Video
O miłości m.in. do piłki nożnej, wybitnych zawodnikach, niezapomnianych meczach, zwycięstwach, ale również o porażkach, które trudno wyprzeć z pamięci
Autor: Paweł Sztama, Robert Mazurek, Bogdan Rymanowski
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu Irena Szewińska po raz kolejny zachwyciła świat. Pobiła wówczas rekord świata w biegu na 400 metrów, pokonując ten dystans w czasie 49 sekund i 30 setnych. Był to jej trzeci tytuł olimpijski.
Autor: Paweł Sztama, Maciej Petruczenko
Audio/Video
Tadeusz „Teddy" Pietrzykowski był jenym z pierwszych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Trafił tam mając 23 lata. Przeżył dzięki niezwykłej sile i determinacji. Szacunek zdobył, tocząc walki bokserskie m.in. ze zdrowymi i silnymi Niemcami
Autor: Paweł Sztama, Eleonora Szafran Pietrzykowski, Marcin Marczak
W którym roku zdobył olimpijskie złoto? Ile razy bił rekordy świata i Polski? Jak potoczyły się jego losy po wybuchu II wojny światowej? Dowiedz się więcej o życiu, motywacjach, sportowych wyczynach, sukcesach ale i porażkach Janusza Kusocińskiego
Autor: Aleksandra Rybińska-Bielecka, Przemysław Babiarz, Paweł Sztama
Audio/Video
W okresie Polski Ludowej wielu polskich sportowców odnosiło międzynarodowe sukcesy. Polacy zdobywali medale Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwa świata i Europy w bardzo różnych dyscyplinach.
Zbrodniarze rehabilitują, czyli polityka karna PRL przełomu Bieruta i Gomułki
Autor: Paweł Sztama, Paweł Sasanka, Arkadiusz Kutkowski
Audio/Video
Zwycięzca „Double Iron Triathlon w Huntsville” o sobie samym. Jak wyglądała jego młodość? Jak znalazł się w czeluściach nałogów? Dlaczego postanowił rozpocząć terapię? Jak to się stało, że zaczął brać udział w najbardziej morderczych wyścigach triathlonowych?
Autor: Paweł Sztama, Jerzy Górski, Janusz Kalinowski